Hirdetéseink

Hirdetések 2024. január 14-21.

1.  Aki kéri, ahhoz ház vagy lakásszentelésre szívesen kimegyünk.
2.  Jövő vasárnappal fog kezdődni az imahét a keresztények egységéért, azzal a mottóval, hogy „Szeresd az Urat a te Istenedet… és felebarátodat mint magadat” (Lk 10,27).Az ökumenikus imahéten, tehát nyolc nap múlva hétfőtől, minden este ½ 7-kor közös ökumenikus imádság lesz. Hétfőn a református templomban, kedden az evangélikus templomban, szerdán itt a mi templomunkban, csütörtökön a baptista templomban, pénteken ismét a református templomban.
10 nap múlva szerdán a közös imádság után szeretnénk vendégül látni ökumenikus testvéreket a közösségi házban, amelyre süteményt örömmel fogadunk.

Hirdetések 2024. január 07-14.

1. Ma Urunk megkeresztelkedését ünnepli az Egyház. A mai nappal ér véget a karácsonyi ünnepkör, holnaptól évközi idő kezdődik, amely nagyböjtig tart. Polgári szempontból ezt nevezzük farsangi időnek.
  2. Holnap, hétfőtől ismét kezdődik az iskolai tanítás, a templomi hittanórák is a szokott módon folytatódnak.
  3. Aki kéri, ahhoz lakásszentelésre szívesen kimegyünk.
  4. Ma este képviselőtestületi ülés lesz a plébánián. Az érintetteket szeretettel várjuk.

Hirdetések 2024. január 01.

1. A plébánia papsága és képviselőtestülete nevében minden testvérünknek Istentől megáldott, békés, új polgári évet kívánunk.
  2. Ma, vasárnapi rend szerint lesznek szentmisék, tehát reggel 8-kor, délelőtt 10-kor és este 6 órakor.
  3. A héten iskolai szünet van, így templomi hittanórákat sem tartunk.
  4. A pénteken, elsőpéntek. Betegeinket szokott módon meglátogatjuk.
  5. Szombaton Urunk megjelenésének ünnepét, vízkeresztet üli az Egyház. Szentmisén feltétlenül vegyünk részt. Templomunkban reggel hétkor és este hatkor lesznek szentmisék. A szentmiséket vízszenteléssel kezdjük.

Hirdetések 2023. dec. 31- 2024. jan. 07.

1. Ma, Szent Család vasárnapja van. A reggel 8 és délelőtt 10 órás szentmisék után megáldjuk a családokat.
    Szintén ma, a polgári év utolsó estéjén, a 18 órakor kezdődő szentmise keretében adunk hálát a mögöttünk hagyott esztendőről és tartjuk meg a beszámolót.
  2. Holnap, január 1. napja, Szűz Mária Istenanyaságának ünnepe. Szentmisén feltétlen vegyünk részt. Vasárnapi rend szerint mutatunk be szentmiséket. Reggel 8-kor, délelőtt 10-kor és este 6 órakor.
  3. A héten iskolai szünet van, így templomi hittanórákat sem tartunk.
  4. Pénteken, elsőpéntek. Betegeinket szokott módon meglátogatjuk.

Hirdetések 2023. december 24-31.

1.   Ma minden szentmise után is szentgyónási lehetőséget biztosítunk.
Szintén ma, szenteste nem tartunk szentmisét, hanem délután 4 órakor karácsonyi misztériumjátékot mutatunk be; majd éjfélkor szentmisével ünnepeljük Jézus születését.
2.   Holnap, december 25-én, karácsony napján vasárnapi rend szerint lesznek szentmisék, tehát reggel 8-kor, délelőtt 10-kor és este 6 órakor.
3.   Holnapután, december 26-án, karácsony másnapján, reggel 8-kor és este 6 órakor lesznek szentmisék, tehát 10 órakor nem tartunk.
4.   Jövő vasárnap (december 31.) Szent Család vasárnapja. A reggel 8 és délelőtt 10 órás szentmisék után megáldjuk a családokat.
Szintén jövő vasárnap a polgári év utolsó napján az este 6 órakor kezdődő szentmise keretében adunk hálát a mögöttünk hagyott esztendőről és tartjuk meg a beszámolót.
5.   Nyolc nap múlva, január 1. napján, Szűz Mária Istenanyaságának ünnepén vasárnapi rend szerint mutatunk be szentmiséket. Reggel 8-kor, délelőtt 10-kor és este 6 órakor.
6.   A karácsonyi díszítésre szánt adományainkat a Szent Kereszt oltárnál kihelyezett perselybe dobhatjuk be.
7.   Ebben az évben még önkéntes hozzájárulással, egyházadóval segíthetjük templomunk fenntartását, amely a sekrestyében vagy az irodában befizethető.
8.   Januárban Exodus90 csoport indul a plébánián, melybe szeretettel várunk 18 év feletti férfiakat. Ez a kifejezetten férfiaknak szóló lelkigyakorlat 90 napos (éppen Húsvétvasárnap van vége), heti egy megosztásból, egyéni aszkétikus feladatokból és napi imából áll. További információ található a hirdetőtáblán elhelyezett plakáton és az www.exodus90.hu oldalon. Kérdésekkel Hős Csabát vagy Czinege Jánost lehet keresni.