Képviselőtestületi választás 2021

Kedves Testvérek!

„Arról tudják majd meg rólatok, hogy a tanítványaim vagytok, hogy szeretettel vagytok egymás iránt.” (Jn.13,35)

  Az Isten közösségi lénynek teremtett bennünket. A közösség pedig öröm és nehézség, együttlét és egymás hiányának megélése, megajándékozottság, de szolgálat és kölcsönös felelősségvállalás is. Erről az elmúlt év kegyelméből különösen is sokat tanulhattunk. A betegeinkkel való törődés, a Szentmisék közvetítése és a közösségek nehézségek ellenére való összetartása erősítette meg bennünk azt az elkötelezettséget, amely tovább tudja erősíteni a pestszentimrei közösség egységét. Keresztényként küldetésünk van egymás és a világ felé. Az újra induló közösségi élet jó alkalom arra, hogy átgondoljuk közös dolgainkat, megerősítsük közösségeinket és még jobban odafigyeljünk azokra a testvérekre is, akikkel bár együtt járunk templomba, mégsem tudtak még a közösségi élet több területéhez kapcsolódni. Mindez sok figyelmet és elkötelezettséget igényel, amihez a fáradhatatlanok mellett szükség van friss erőre is! A plébániai képviselőtestület mandátuma a múlt évben járt volna le, azonban Miklós atya kezdeményezésére azt Bíboros atya meghosszabbította. Itt az idő, hogy újra kinyissuk a képviselőtestület kereteit. Az új illetve újraválasztott tagokból álló testület folytatja majd azt a koordinációs, plébániánk papjait segítő munkáját, ami a közösség összetartásának és további fejlődésének alapvető feltétele. A képviselőtestület tagjai alapvetően szolgálnak, megjelenítik a közösség egyes részeinek gondolatait, igényeit, kapcsolatot tartanak a hozzánk tartozó testvérekkel, megvitatják közös ügyeinket és tanácsaikkal segítik a plébánián szolgáló papokat. Éppen ezért célszerű, ha minél több részközösség tudja magát képviseltetni benne.

Ehhez a munkához kérjük és várjuk a testvérek személyes javaslatait!

Összeállította: Ágostházy Szabolcs (képviselőtestületi tag)