Karizmák ünnepe-Máriaremete

Némi bizonytalankodás után örömmel fogadhattuk a hírt, miszerint meg tudjuk tartani szeptember első hetében a NEK-et. Külön öröm, hogy a záró szentmisét a Hősök terén maga a Szentatya celebrálja.

Szeretettel hívom a plébánia híveit Pünkösdhétfő délelőttjén Máriaremetére, a már ismert Karizmák ünnepére. Idén nagyon visszafogottan csak a szabadtéri oltárnál lesznek a programok. Érthető okokból a hálaadás mellett a NEK eseményét szeretnénk az odalátogatók felé közvetíteni.
Program:

10.00: KIÁRASZTOM RÁTOK ATYÁM ÍGÉRETÉT! (Lk 24,49)
           Szentlélek-hívás és tanúságtételek
           Buzdítás: Mohos Gábor segédpüspök, Kunszabó Zoltán diakónus
           Dicsőítés: Csiszér László és az Új Jeruzsálem zenekar
11.00:  NEK tájékoztató kerekasztal formában.
12.00:  Ünnepi szentmise, főcelebráns Dr. Erdő Péter bíboros, prímás,
            Főegyházmegyénk főpásztora
Felhívjuk a kedves Testvérek figyelmét, hogy szabadtéren gyónási lehetőséget is biztosítunk. Idén sátrakat és egyéb programokat a pandémia miatt nem rendezünk. A szeretetvendégség is elmarad. A NEK-összekötők és az önkéntes szolgálatra jelentkezők külön is megkapják a meghívást.

Paptestvéri szeretettel: Blanckenstein Miklós