Hiredetések 2023. november 05-12.

1. Mai vasárnap ünnepeljük templomunk búcsúját. Kérjük Szent Imre közbenjárását az önfegyelem megtartásáért és magyar nemzetünkért.
2. A héten ismét megkezdődik az iskolai tanítás, a plébániai hittanos alkalmak is folytatódnak.
3. Pénteken az esti 6 órás szentmisét a Szentjánosbogár közösségek tagjainak jelenlétében és közreműködésükkel mutatjuk be. A Szentségimádás ezen a napon kivételesen elmarad.
4. Szombaton (november 11.) közös templomtakarításra és kertrendezésre várunk segítő kezeket. A kerti munkához ásót és lapátot hozzunk magunkkal, a templom takarításához szükséges eszközöket plébánia biztosítja. Minél többen kapcsolódjunk be, templomunk és környezete rendbetételébe. Részvételi szándékunkat a sekrestyében vagy e-mailban jelezzük előre.
5. Két hét múlva hétvégén november 17-19 között az Aldi áruházban lesz tartósélelmiszer gyűjtés, amivel plébániánk rászorultjait segíthetjük. Pénteken 14,00-20,00 között, szombaton és vasárnap 8,00-19,00 között várunk segítőket, akik 2-3 órás időszakot tudnának vállalni, hogy átvehessük a vásárlók által felajánlott élelmiszer adományokat. Jelentkezni Kovács Istvánnál (+36-30/9494-228) vagy Boda Évánál (+36-30/9466-535) lehet. Reméljük, hogy minél többen bekapcsolódunk a Karitász ezen szolgálatába.
6. Férfi Bibliakör indul a plébánián. Találkozók 3 hetente kedden, egy-egy alkalom 90 percig tart. Az első találkozó november 14-én, kedden lesz este fél 9-kor a Közösségi házban. Jelentkezés, részletek Gábor atyánál +36-20/823-1418 email:
7. Idén is lesz a plébánián adventi-karácsonyi lelkigyakorlat a hétköznapokban. Részletek ki lettek küldve a levelező-listára. Továbbiakban érdeklődni Gábor atyánál lehet.
8. Várjuk azok jelentkezését, akik a karácsonyi misztériumjátékban bármilyen szerepet vállalnának, akár szöveg elmondása nélkül is. Jelentkezni óvodás kortól lehet Pálfalvi Katánál vagy Pankánál, illetve a hirdetőtáblán lévő linken (https://forms.gle/es3JGMANFgVkkuDT6) november 8-ig. A misztériumjáték első próbája jövő vasárnap (november 12.) lesz a közösségi házban.