Hirdetések 2020. június 7-14.

  • Június 13-án és 20-án kerül sor az esztergomi Bazilikában a pap-és diakónus szentelésre. Az esemény zártkörű, imádkozzunk egyházmegyénk új papjaiért és diakónusaiért!
  • Június 14-e vasárnap Úrnapja. A szentmisére és az azt követő körmenetre 9 órai kezdettel kerül sor. Ezért a 8-as és a 10-es mise elmarad. Az esti 18 órakor azonban rendes időben meglesz. Várhatóan többen leszünk az eddig tapasztaltnál, ezért még előre kérem, hogy a kedves hívek a távolságot tartsák be! Szájmaszk kötelező, a rendezők a bejáratnál segítenek. A körmeneten csak én és a segítőim fogunk mozogni úgy, hogy az Oltáriszentséggel a templomon belül vonulunk mellékoltártól mellékoltárig. Így elkerüljük a nem kívánatos torlódást.
  • Előre jelzem, hogy 21-én vasárnap a 10-es mise végén tartjuk meg az évzáró Te Deumot. A helyzetre való tekintettel a Szentmise után kerti partyt nem tartunk.
  • 13-án szombaton reggel Igeliturgia lesz áldoztatással.
  • A Püspöki Kar rendelkezése szerint Úrnapjától visszaáll a vasárnapi miserend. Természetesen a veszélyeztetett korosztály ezután is televízión keresztül vehet részt a vasárnapi szentmiséken.