Hirdetések 2021.október 24-31.

Felhívom a kedves testvérek figyelmét, hogy Mindenszentek ünnepe (nov 1.), jövő hét hétfőre esik, kötelező ünnepnap. Ünnepi miserendet tartunk, reggel 8 és 10 órakor és este 6 órakor lesz szentmise. Az esti mise után kerül sor a halottak estéjére fényliturgia keretében.

November 2-a Halottak napja, tanácsolt ünnep. Munkanap lévén reggel 7 órakor és este 6 órakor lesznek szentmisék.

Halottak napján zárva tart az iroda!

Mindenszentek kapcsán felhívom a kedves testvérek figyelmét a búcsú lehetőségére!
Csak a tisztítótűzben szenvedő lelkek javára fordítható teljes búcsút nyerhet a hívő,

-aki november 1-től 8-ig áhítatos lélekkel temetőt látogat, s legalább lélekben imádkozik az elhunytakért (mind a nyolc napon elnyerhető),

-aki Halottak napján, november 2-án (vagy az ordinárius engedélyével a megelőző vagy következő vasárnapon vagy Mindenszentek napján) templomot vagy kápolnát áhítattal meglátogat, s egy Miatyánkot és egy Hiszekegyet elimádkozik.