Hirdetések 2024. május 05-12.

1.   Ma anyák napján, szeretettel köszöntjük az édesanyákat. Imádkozzunk értük, hogy sok örömük legyen gyermekeikben, unokáikban. Égi édesanyánkat, a Szűzanyát is kérjük, hogy érzékelhető módon mutassa meg nekünk közbenjáró és védelmező tevékenységét.
2.   Május hónapban a szentmisék előtt lorettói litániát imádkozunk.
3.   Szombaton lesz a 17. élő rózsafüzér zarándoklat. Szeretettel ajánljuk, hogy legalább egy rövid szakaszon kapcsolódjunk be. Templomunkba 12:30 körül érnek a zarándokok.
4.   Július 24-28. között lesz a plébániai tábor Baján. Elindult a jelentkezés a nyári táborba, a határidő május 12. A levelező listákon kiküldött linken lehet jelentkezni, családonként. Kérjük, az is töltse ki az űrlapot, aki az előjelentkezés során már jelezte, hogy szeretne jönni. Vegyünk minél többen részt a nyári táborban.
5.   Plébániánk évek óta működtet egy levelezőlistát, ahol közvetlenül értesülhetünk a plébánia életéről és eseményeiről. Szeretettel ajánljuk a kedves híveknek a levelezőlistára történő feliratkozás lehetőségét, melyet a plébánia honlapján keresztül tehetünk meg.
6.   Plébániánk bankszámlaszáma megváltozott. Szeretnénk kérni, hogy akik utalással szokták támogatni plébániánkat, lehetőleg a plébánia CIB banknál működtetett új számlaszámát használják. Az új számlaszám:
Budapest-Pestszentimrei Szent Imre Plébánia
CIB Bank: 10701094-74918126-51100005
7.   Legtöbbünk adóbevallását a NAV készíti el. Az egyházaknak felajánlott tavalyi 1 %-os rendelkezés idén is érvényes, de a második egy százalékról minden évben újból rendelkeznünk kell. Ne feledkezzük el ellenőrizni Magyar Katolikus Egyháznak szóló felajánlásunkat (technikai szám 0011,) Akkor is rendelkezzünk a személyi jövedelemadóról, ha bizonyos kedvezmények miatt (pl. családi adókedvezmény), nulla forint mert a „nullás” bevallás is számít.