Cipősdoboz akció

Karitász csoportunk idén szeretne karácsonyra cipősdoboz adományokat eljuttatni Szátokra (Nógrád megye) rászoruló cigány gyerekeknek.

Gyűjtési időpontok a plébánián:

• 2020. december 6. vasárnap – misék után
  • 2020. december 9. szerda este ½ 5 – ½ 6 között
  • 2020. december 13. vasárnap – misék után

Ha szívesen készítesz 1 doboz ajándékot, az alábbi módon tedd:

• Döntsd el, hogy milyen korú és milyen nemű gyereket szeretnél megajándékozni.
  • 1 cipősdobozt tölts meg olyan dolgokkal, aminek a meghatározott korú és nemű gyermek örülhet (játék, sporteszköz, édesség, íróeszköz, könyv, színező, akár egy kedves üdvözlőlap)
  • Ha teszel bele olyat, ami kifolyhat, azt külön jól csomagold be
  • A dobozba ne tegyél törékenyet vagy romlandót
  • A dobozt jól zárd le és szépen csomagold be
  • Írd rá, hogy milyen nemű és korú gyermeknek szánod (pl. lány 10, fiú 8, stb.)

Szátokon van a Váci Egyházmegye Cigányevangelizációs Központja, a Ceferino Ház (ceferino.hu), ami 6 településen működtet közösségi házakat, napköziket. Cigány és nemcigány munkatársak közösen dolgoznak azon, hogy a cigányok és nemcigányok között csökkenjen az emberhez méltatlan társadalmi szakadék, illetve hogy az Evangélium erejéből megtanuljunk testvérként együtt élni.

Az evangelizáció mellett a családok szociális szükségletein is próbálunk segíteni, ezt célozza most ez a gyűjtés is!
Ajándékaitokkal ragyogó gyermekarcokat tudtok varázsolni! 😊

Mindenekelőtt azonban imában is hordozzátok Őket, nagy szükségük van rá!

Kérdéseddel keresd Boda Évát vagy Czinege Katit.