Bérmálkozás 2023

Kedves Bérmálkozók, Bérmaszülők, szülők!

A bérmálásig hátralévő alkalmak a következők:

• április 30. vasárnap, 19h, bérmálási felkészülő a bérmálkozóknak
  • május 5-7, Lelkigyakorlat a bérmálkozóknak, Vál, Szent Mihály major
  • május 14. vasárnap, 19h, közös alkalom a templomban a bérmálkozóknak, bérmaszülőknek és szülőknek. Ekkor fogjuk megbeszélni a bérmálási szentmise szolgálatait is.
  • május 20. szombat 9h, “Próba” és gyónási lehetőség. A bérmálás előtt szükséges a szentgyónás elvégzése. Ezt kifejezetten kérjük a bérmaszülőktől is. Természetesen mindenkinek szabadságában áll megválasztani, hogy hol végzi el a szentgyónását.
  • május 21. 18h, bérmálás. A bérmáló pap Gyetván Gábor atya lesz. A bérmálás után lesz egy rövid fogadás a bérmálkozók számára a Közösségi Házban.
  • május 28. vasárnap, 19h, ‘after party” a megbérmáltaknak.

Kérem, hogy ezeken lehetőleg minden érintett vegyen ezen részt!

Köszönettel: Gábor atya

Határidők:

Néhányan még mindig nem jelentették le a bérmavédőszent és a bérmakeresztszülő nevét. Ezt eredetileg február végéig kellett ezen a felületen. Aki ezt május 4-ig nem teszi meg, annak az ezzel kapcsolatos ügyintézését nem fogom tudni vállalni.

Április végéig kellett beszerezni a szükséges dokumentumokat: a bérmálandó és a bérmaszülő keresztlevele. (Erről itt található egy előadás kivetített anyaga, ami a felkészítőn elhangzott) Ebbe a mappába lehet feltenni a megszerzett iratok beszkennelt változatát, ha valakinek így van meg az irat. Természetesen az eredetit nekem személyesen lehet leadni. Aki ezt május 8-ig nem teszi meg, annak az ezzel kapcsolatos ügyintézését nem fogom tudni vállalni.

_______________________________________________________________

A bérmálkozási felkészülés résztvevői:

1. Alföldi Júlia
  2. Brozsek Anna Dóra
  3. Csernyus Áron
  4. Fendrik Csenge
  5. Fülöp Domonkos
  6. Fülöp Janka
  7. Gáspár Julianna
  8. Hagara Endre
  9. Hős Sára
  10. Ilyés Alfonz
  11. Katona Dávid
  12. Kurkó András
  13. Magyari Kinga
  14. Nagy-Lukács Domonkos
  15. Nagy-Lukács Márk
  16. Pálfalvi Eszter
  17. Seres-Szabó Márton
  18. Simó Lóránt
  19. Surányi Zselyke
  20. Toma Márió

A bérmálási felkészülés három fő eleme:

– felkészülési alkalmak vasárnap este (18 órai szentmise, majd 19 óra és 20:30 között a Közösségi házban előadás, beszélgetés, tanúságtétel, közös imádság).

– lelkigyakorlat május 5-7 között. Helyszín: Vál, Szent Mihály major

– egy szabadon választott közösségi szolgálat a plébánián (időslátogatás, liturgikus szolgálat, gyerekvigyázás, stb)

Ezern kívűl vannak egyéni otthoni feladatok – részben a hiányzások pótlására
(pl. a választott bérmavédőszentet bemutató prezentáció elkészítése)

Határidők:

Húsvétig le kell jelenteni ezen a felületen a bérmavédőszent és a bérmakeresztszülő nevét.

Bérmakeresztszülő csak olyan megbérmált katolikus keresztény lehet, aki szentségekhez járulhat, keresztényhez méltó módon él.

Április végéig kell beszerezni a szükséges dokumentumokat: a bérmálandó és a bérmaszülő keresztlevele. (Erről itt található egy előadás kivetített anyaga, ami a felkészítőn elhangzott)

Ebbe a mappába lehet feltenni a megszerzett iratok beszkennelt változatát, ha valakinek így van meg az irat. Természetesen az eredetit nekem személyesen lehet leadni.

Lelkigyakorlat

Május 5-7-én lesz a lelkigyakorlatunk Válon, a Szent Mihály Majorban. Részletek húsvét után.